Odjeté závody 08.04.2011

Sezona už se pomale rozjela a já mám za sebou první dva závody. Zatím jsem stále jezdil na 450. První letošní závod jsem odjel na trati v Břeclavi na úvodním závodu Meteor Cupu. Jediný závod tou dobou sliboval dobrou účast. Na závody dojel Milda Špičák, Honza Brabec, Jiří Mífek, Petr Stloukal a další. V kvalifikaci na nejrychlejší kolo jsem s překvapením vyhrál a do závodu šel plný emocí, zda vydržím nebo ne. Oba dva starty se mi dařili a bral jsem holeshoty. V první jízdě jsem vydržel půl závodu a poté mi došly síly. Předjel mě Špičák a později i Brabec. Tomu jsem se to snažil vrátit v posledním kole, ale nebylo dost sil. Druhá jízda pro mě skončila už po třech kolech. Myslím fyzicky :-) Vyhrál Brabec před Špičákem a já byl opět třetí. Celkové pořadí bylo Brabec, Špičák a Kosmák.

Druhé závody jsem jel na trati v Dalečíně při prvním závodě Vysočina MX Cup. Přijel opět Jirka Mífek, Michal Votroubek, Víťa Marek, Ondra Brendl a další. To předpovídalo zajímavý závod a taky se tak stalo. V první jízdě jsem odstartoval špatně, ale brzy jsem jel na 4. místě. Postupně se mi podařilo dostat do vedení, které jsem udržel až do cíle. Druhou jízdu jsem začínal na 2. místě. Trať už byla hodně rozbitá a špatně se předjíždělo, takže jsem dlouho bojoval o první místo a při jednom z kontaktů jsem se poroučel k zemi. Posbíral jsem se jako 4., ale jak moc jsem chtěl dopředu, tak jsem dělal hodně chyb a pro nedostatek fyzičky jsem radši zpomalil. Jízdu jsem dokončil na 3. místě a celkově jsem skončil druhý za Votroubkem a před třetím Mífkem.

Nyní mě čeká závod ve Vranově u Brna, kde začíná přebor Moravy. Tento závod pojedu premierově tuto sezonu na čtyřtaktní 250, tak jsem zvědavej na výsledek.

Zatím čao a pak dám zase vědět, jak se dařilo.

David Kosmák #9


Diskuze

diskuze