MEZ MČR Kaplice 25.08.2010

Předposlední závod mezinárodního mistrovství České republiky zavítal do jihočeské Kaplice. I přes nepříznivé předpovědi počasí vše vyšlo výborně a na závodech se odpoledne začalo i prášit a celý den nás doprovázelo sluníčko. Pro mě se závody od rána nevyvíjely podle představy. V prvním tréninku mi přestala jen motorka a tak jsem musel vytáhnout tréninkovou. V písku byl znát menší výkon a tím jsem byl trošku v nevýhodě. 13. kvalifikační čas naopak říkal, že by to nemuselo být tak hrozné. V první jízdě jsem po špatném startu bojoval ze zadních pozic a když jsem byl už asi 12. tak jsem upadl. Naštěstí jsem se zvedl téměř ihned, takže jsem moc pozic neztratil a cílem jsem projížděl jako 8. Druhá jízda byla po startu trošku lepší a během chvíle jsem byl 9. Když jsem chtěl postupovat vpřed, závod byl předčasně zastaven pro nepříjemný pád na největší Kaplické lavici. Závod se zastavil v čase 15:15 a jelikož je to za polovinou závodu, byly brány výsledky posledního průjezdu a závod předčasně ukončen. Tímto výsledkem jsem si udržel průběžnou 9. pozici.
Poslední závod jednotlivců se jede 25. 9. v Holicích.