O mně

Z diskuze:
ČZ 250/513
2015-04-30 14:47:58 fakt jezdíte ...motocross
Test CRF 450 model 2011
2011-03-29 21:07:31 Díky moc za informaci
Foto a video
2010-07-15 21:30:58 drsne

O mně 14.04.2010

Jméno:                       David

Příjmení:                    Kosmák

Přezdívka:                 Kosmodrak

Titul:                        Ing.

Věk:                          26

Datum narození:         29.07.1988

Bydliště:                    Jihlava

Povolání:                    admin. pracovník

Stav:                         nezadaný

Výška:                       185 cm

Váha:                         83 kg

Vlasy:                        hnědé na krátko ostříhané

Oči:                          modré

Zájmy:                       kolo, počítač, kamarádi, sport a motokros

Team:                        Team MAX2

Motorka:                   Yamaha YZ450F

Třída:                        MX1

Číslo:                         # 9
S motokrosem jsem začínal v roce 1994 na motocyklu domácí výroby a poté jsem v roce 1995 přesedlal na motocykl LEM 50 ccm. V roce 1996 jsem se poprvé zúčastnil Mistrovství ČR a celkově jsem dosáhl sedmého místa. V roce 1997 jsem usedl na Kawasaki 60, se kterou jsem vybojoval 19. místo na MČR. Do sezóny 1998 jsem vstupoval s Hondou 80 ccm malá kola. Za deset závodů MČR třídy elév jsem nasbíral 13 bodů a to mě vyneslo celkově na 19. místo.V evropském poháru jsem se zúčastnil jednoho závodu v Kozmicích, kde jsem ze zdravotních důvodů absolvoval pouze dopolední tréninky. Sezóna 1999 je poznamenaná těžkým úrazem pravého ramene při závodě MČR v Kraslicích. I přesto jsem stihl ještě v závěru této sezóny nasbírat pár cenných bodíků v posledních závodech a obsadit 21. příčku v celkovém hodnocení.

Po zimní přípravě vstupuji do sezóny 2000 již do své páté motokrosové sezóny s ambicemi na umístění do první desítky v kubatuře 80 ccm malá kola. A docela se mi daří. Vyhrávám dva závody a v konečném součtu bodů se umisťuji na 2. místě MČR elév. Dosáhl jsem doposud největšího úspěchu ve své motokrosové kariéře.Nová sezóna 2001 pro mě znamená přestup z MČR elév do oficiálního Mistrovství republiky juniorů třídy 80 ccm. Těchto závodů se zúčastňují chlapci ve věku 12 – 16 let. Ve třinácti letech je to pro mě velká zkušenost. Moje umístění tomu odpovídá, celkově se pohybuji někde kolem 25. místa.

Do své sedmé sezóny vstupuji s novým strojem YAMAHA YZ85 ccm, se kterým se rychle sžívám. Začátek sezóny mi ale nevyšel podle mých představ a kvůli zranění se nemohu zúčastnit prvních dvou závodů MR. Vrchol sezóny mám ale teprve před sebou. Je to Mistrovství Evropy elév v Dalečíně, Holicích a Holandsku.V Dalečíně jsem obsadil celkové 2. místo. Následují závody v Holicích, kde jsem vyhrál a po sečtení bodů se stávám mistrem Evropy IMBA ELÉV. V této sezóně jsem stihnul ještě vyhrát Krajský přebor a WARD CUP.
Do sezóny 2003 vstupuji s jasným cílem zaútočit na přední místa v Mistrovství republiky. Bohužel jsem si při kontrolním závodě v Brně zlomil obě kosti na noze a je po sezóně. Na motorku usedám poprvé po úraze až v červenci, kdy startuje nově vzniklý pohár AČR a za celkové prvenství je ve hře nový motocykl. První závod jsem ještě kvůli zranění neabsolvoval, druhý závod jsem vyhrál, ve třetím jsem skončil pátý po problémech s motorkou a čtvrtý závod jsem opět vyhrál. Celkově jsem tak obsadil druhou příčku (škoda prvního závodu).  V této sezóně jsem stihl odjet ještě i dva závody MR v Horažďovicích a v Šumperku.
Sezóna 2004 je pro mě úplně novou kapitolou. Vstupuji do RACING TEAMU MAX 2. Opouštím dětský motokros a v patnácti letech vstupuji mezi dospělé, což hraje i zásadní význam při výběru motocyklu. Nakonec vítězí po mnoha úvahách YAMAHA YZ250F čtyřtakt. Celkem rychle si na nový  motocykl zvykám. S novým motocyklem absolvuji PAP OIL CUP v kubatuře 125 ccm a celkově obsazuji ve světě dospělých 23. místo s počtem 32 bodů. Bylo to pro mě celkem překvapení, s takovým umístěním jsem mezi dospělými ani ve snu nepočítal. V sezóně 2005 stále jezdím za RACING TEAM MAX2    a i přes mnohá zranění, díky kterým jsem se nezúčastni hned prvního podniku PAP OIL CUPU a dalších 2 závodů, obsazuji v kubatuře 125 ccm až 27. místo z 27 body. Po domluvě s tátou jsem se na zkoušku zúčastni i Arenacrossu v Brněnské hale Rondo, ale už po tréninkách bylo jasné, že nejsem superkrosový jezdec. Nedostal jsem se ani jeden den do závodů a tak jsme se plně zaměřili na letošní motokrosovou sezónu. Uvidíme, jak se bude dařit.

Diskuze

diskuze